Archiv starších příspěvků

2013

OKOLO OREBU 2013

Sobotní ráno se moc nevydařilo. Bylo pod mrakem a kolem půl deváté se strhla pěkná dešťová přeháňka. Mnoho účastníků zaváhalo, ale po poledni se obloha začala projasňovat, mraky odpluly na sever a tak průběh akce nebyl narušen deštěm.
Start jako obvykle mezi 12 -13.30 h od Skautského domova v Třebechovicích. Každý obdržel mapku s vyznačením trasy a jejím popisem a zde byla také tabulka pro razítka projetých kontrol. Vše probíhalo bez obtíží, mnoho občerstvovacích míst bylo v provozu, účast předběžně kolem 190 cyklistů všech věkových skupin. Byl sice silnější protivítr SV, ale dalo se to ušlápnout. Naměřená trasa na computeru byla kolem 40 km. Zřejmě jsme nebloudili.

V cíli Motoazyl Třebechovice každý dostal perníkovou medaili s různými motivy, máme Oreb a kolo, diplom, a bylo pestré občerstvení. Ještě bych zapomněl, že v Bělči n.O. byla malá premie čokoláda. Bylo hezky, všichni snad dojeli v pořádku a těšíme se na další ročník 2014. vfšmíd

Zvětšit   Zvětšit   Zvětšit


STAROČESKÉ KÁCENÍ MÁJE JENÍKOVICE

Kácení májeSrdečně Vás zveme na STAROČESKÉ KÁCENÍ MÁJE V JENÍKOVICÍCH V SOBOTU 25.5.2013

13:00 ZAHÁJENÍ PRŮVODU U HASIČSKÉ ZBROJNICE
18:00 POSEZENÍ S ŽIVOU HUDBOU A OBČERSTVENÍMVIDEO Z KÁCENÍ MÁJE 2013

 


SK JENÍKOVICE - DĚTSKÝ DEN

KRONIKA V neděli 9.6.2013 od 14 hodin na místním hřišti uspořádal SK Jeníkovice "Dětský den".
Zúčastnilo se mnoho našich dětí, které se vyřádily na novém dětském hřišti i na připravených soutěžních disciplínách připravených na zeleném trávníku našeho fotbalového hřiště.

Prohlédněte si malou fotogalerii z této akce, které přálo i počasí v dnešní době záplav a bouřek. Fotografie jsou zde:
http://vfs.rajce.idnes.cz/Detsky_den_9._6._2013_-_SK_Jenikovice/
 


 


Sváteční posezení pro seniory

Obec Jeníkovice zve na sváteční posezení
a rozloučení s rokem 2013
dne 8. prosince 2013 neděle od 16.00 hodin
Obecní hostinec Jeníkovice

Tato akce se velice vydařila, byl plný sál, senioři se dobře bavili. Na úvod uvedla MŠ pod vedení pí Špringarové malé pásmo s dětmi na vánoční téma.

Obecní úřad obdaroval přítomné malým pohoštěním a kalendáři s historickými a současnými záběry některých nemovitostí, převážně z doby výstavby okresní silnice, vedoucí naší obcí (1959-60).

 JENÍKOVICE KOSTEL SV. PETRA A PAVLA

III. předvánoční koncert

KOLEDNICE a skupina SEJFTJÚ

sobota 14.12.2013 v 15.00 hod.

Úvodní sváteční slovo a přivítání měl Václav Loukota katolický farář z Třebechovic. Ve slavnostně vyzdobeném a zaplněném kostele, za svitu desítek svíček sledovali přítomní vystoupení pěveckého spolku Kolednice z Třebechovic v počtu 12 a hudební těleso Sejftjú. Zahráli nám a zazpívali méně známé koledy a zarecitovali poezii z Valašska. Byl to hezký zážitek, že i prostředí zpočátku studené, neboť je přeci jen prosinec se po hodině začalo zahřívat.

Myslím si, že to byla krásná oslava Adventu. Po koncertě se mnozí vydali k hospodě, kde vystavoval pan Jos. Točoň z Třebechovic svou práci. Byly to dřevěné hračky všeho druhu - auta, vlaky, domečky, i kostel, kříže, letadla a další drobnosti. Nejvíce to obdivovaly děti, kterým to bylo hlavně určeno a pro které to pan Točoň ručně vyrábí.

Letadlo 2007

Sklápěčka 2007

Vláček 2005

 

 
     
 

Copyright © VFS 2006  Mail: webdesigned    Þ    Optimalizováno pro rozlišení 1366 x 768 pix

 

Zpět